• Turkish
  • English

Rus Dili ve Edebiyatı Bölümümüz, üniversitemizin 25. yıl etkinlikleri arasında organize ettiği

F.M. DOSTOYEVSKİ 200 YAŞINDA
Тексты Ф.М.Достоевского как средство обучения РКИ: от теории к практике/Teoriden Uygulamaya: F. M. Dostoyevski’nin Eserlerinin Yabancı Dil Olarak Rusça eğitimindeki yeri
Yuvarlak Masa Toplantısı / Круглый Стол

başlıklı etkinliğe ilgilenen herkesi davet etmekten mutluluk duyar.  

Konuşmacılar

1. İgor Vasilyeviç Rujitsiy: ''Dostoyevski'nin dilbilimsel kişiliğinin yabancı dil olarak Rusça öğretme teorisi ve pratiği ışığında sözlüksel sunumu / Игорь Васильевич Ружицкий.  Лексикографическое представление языковой личности Достоевского в свете теории и практики преподавания РКИ''.

2. Lubov Valeryevna Haçaturyan: ''Dostoyevski’nin Beş Klasik Romanı: Tarafsız Bir Okuma Deneyimi / Любовь Валерьевна Хачатурян - Доклад: "Пятикнижие Достоевского: опыт непредвзятого прочтения"''.

3. Andrey Petroviç Zabrovskiy: ''F.M. Dostoyevski'nin Eserlerinin Yabancı Dilli Kişiler tarafından algılanmasının özellikleri / Андрей Петрович Забровский. Доклад: Особенности восприятия текстов Ф.М.Достоевского в иноязычной аудитории''.

Bu etkinliğin afişine takip eden bağlantıdan ulaşabilirsiniz: Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü, F. M. Dostoyevski 200 Yaşında, Yuvarlak Masa Toplantısı.

Adres: https://www.instagram.com/yediteperused/

paylaş