Sosyoloji Bölümü'nde Okumanın Ayrıcalığını En İyi Yeditepeli Bilir!

Sosyoloji Bölümü


►Bölüm Başkanı Mesajı

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

► Fotoğraflarla Yeditepe

Tanıtım Filmi


Sosyoloji Bölümü; toplumun ve toplumsal davranışların sistematik ve bilimsel incelenmesini amaçlıyor. Bilgi üretiminde saha araştırmalarına önem veren bölümümüz, öğrencilerin lisans yıllarından itibaren araştırmalarda görev alan ve derslerde kendi araştırmalarını yapan öğrenciler yetiştiriyor. Avrupa Birliği Horizon 2020 projesi PARTISPACE araştırma projesinin (www.partispace.eu) proje ortağı olan bölümümüz aynı zamanda FEDEK akreditasyonuna sahiptir.
Bölümümüzün Almanya, Hollanda, Macaristan, Avusturya, Fransa ve Polonya’daki üniversitelerle yapmış olduğu Erasmus anlaşmaları sayesinde öğrencilerimiz yurt dışında eğitim görme fırsatına sahip oluyorlar.

►FEDEK Akreditasyonu


Sosyoloji Bölümü


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; akademik kariyerin yanı sıra, sivil toplum örgütleri, düşünce kuruluşları ve çeşitli kamu kurumları ve çeşitli sektörlerdeki özel şirketlerde iş imkanı bulabiliyor.

►Mezunlarımız Nerede Çalışıyorlar

►Mezun Görüşleri


► Akademik Kadro

► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz