Uluslararası Öğrenci Değişim Programları

fizik_bolumu_erasmus

Erasmus programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri; kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır.  

Bunun yanısıra yükseköğretim sistemini iş dünyasının gereksinimlerine uygun olarak geliştirmek ve üniversite mezunlarının iş dünyasında istihdam edilebilirliğini arttırmak amacıyla yükseköğretim kurumları ile çalışma çevreleri arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin arttırılmasını da teşvik etmektedir.

Yeditepe Üniversitesi her sene Erasmus ve öğrenci değişim sistemiyle Avrupa ve Amerika’ ya en çok öğrenci gönderen üniversite durumundadır.

Fizik bölümünün Erasmus öğrenci değişimi kapsamında lisans öğrencileri için Hollanda’ nın Gröningen Üniversitesi, İsveç’ in  Umea Üniversitesi ve lisans ve yüksek lisans olarak da Almanya’ nın Stutgart Üniversitesi ile anlaşması bulunmaktadır.

Erasmus Programı E-Broşürü indirmek için tıklayınız.