Fen - Edebiyat Fakültesi'nde Okumanın Ayrıcalıklarını En İyi Yeditepeli Bilir!

Fen - Edebiyat Fakültesi


Antropoloji    Psikoloji
Matematik  Rus Dili ve Edebiyatı 
Sosyoloji  İngiliz Dili ve Edebiyatı 
Çeviribilim Felsefe
Fizik  Tarih     
Türk Dili ve Edebiyatı   

Yeditepe Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi; 80 kişilik deneyimli, üst düzey akademik kadrosuyla farklı disiplinlerde eğitim ve araştırma programı sunuyor. Sivil toplum örgütleriyle beslenen sosyal, kültürel ve endüstriyel bağlarımız bu programları zenginleştirirken, sivil toplum kuruluşları ile etkileşim ve entegrasyon öğretim kadromuz tarafından dinamik bir biçimde sürdürülüyor.

Fen - Edebiyat Fakültesi
MEB ve YÖK tarafından 2013 yılında tekrar öğretmen olma olanağı verilen mezunlarımız, gerekli formasyon derslerini aldıkları takdirde öğretmen olma imkanlarına sahipler. Birinci önceliğimiz olan eğitim kalitemizi sürekli arttırmak ve bunun yanında uluslararasılaşmanın gereği olarak program akreditasyonlarımıza önem veriyoruz. Antropoloji, Çeviribilim, Felsefe, Fizik, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Matematik, Psikoloji ile Türk Dili ve Edebiyatı lisans programlarımız beş yıllık, Sosyoloji ve Tarih programlarımız ise iki yıllık FEDEK akreditasyonu almışlardır. Felsefe ve Fizik programlarımız ise 2017 yılında ikinci kez beş yıllığına FEDEK tarafında akreditasyon aldı. Fakültemizin Avrupa üniversiteleriyle 74 Erasmus ve 105 Exchange anlaşmamız bulunuyor. Başarılı öğrencilerimiz 94 bölüm ile imzaladığımız çift anadal anlaşmalarından da faydalanabiliyor.


 

Fen - Edebiyat Fakültesi


►Dekan Mesajı

►Akademik Kadro

►Araştırma Alanları

►Laboratuvarlar

►Erasmus/ exchange anlaşmaları

►Mezun Görüşleri

►Fotoğraflarla Fen- Edebiyat Fakültesi

►Yeditepe'de Sosyal Yaşam   

►Fotoğraflarla Yeditepe         


Fen - Edebiyat Fakültesi


►Tercih Robotu    

Tanıtım Filmi  

E - Broşür                

►Kontenjan ve Puanlar   

►Başvuru Koşulları                                                  

►Burs Olanakları                                       

►Konaklama

►Kayıt

►Sıkça Sorulan Sorular              

►Ücretler                                                   

►Lise Yaz Okulu

►İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz